Dags att knyta ihop säcken

Nu ligger arbetet med att sy ihop året framför oss ute i alla sektionerna. Möten eller träffar som summerar året i en “verksamhetsberättelse” sam att vi siktar fram mot en ny sommar med en “verksamhetsplan” som ska presenteras styrelsen i god tid inför årsmötet i mars 2024. Vi är ju en ideell förening där alla gör sitt på en frivillig basis, så ännu viktigare att vi försöker förse Claes med material så klubbens tidning med bra och roliga inslag. Trots att vi är rikstäckande så är vårt arbete tillsammans med alla er medlemmar att få till klubbkänslan i olika möten och träffar ute i vår verksamhet. Styrelsen söker alltid medlemmar som vill göra det lilla extra i vår organisation, så är du intresserad av någon ledig post eller vill fördjupa dig i någon annans uppdrag så kontakta oss.

Vice President Sven Öberg

Det här inlägget postades i Nyheter, Okategoriserade. Bokmärk permalänken.